Националният футболен тим на България имаше тежък сблъсък с реалността в една ужасна вечер в Будапеща. Отборът ни бе тотално надигран и победен с лекота от Унгария с резултат 0:3 в мач от квалификациите по пътя към Евро 2024.

Така само 72 часа след старта на квалификациите за отбора ни, той на практика изглежда без шансове да мечтае за каквото и да е класиране. Нито активът от 0 точки ни го позволява, нито играта в двата мача срещу Черна гора и Унгария.

Особено притеснително е това, което се случи тази вечер на "Пушкаш Арена", защото Унгария, който в никакъв случай не попада в графата "футболни сили", ни изнесе истинска лекция и с лекота ни водеше с 3:0 до полувремето.

Звездата им Доминик Собослай, който все пак е играч на РБ Лайпциг, а не на Реал (Мадрид), изглеждаше като нещо средно между Лионел Меси и Килиан Мбапе покрай отбраната ни, която успяваше да подминава на шега.

Общо взето целия унгарски състав изглеждаше от друга вселена съпоставен с това, което показваха българите, а отражението в резултата е достатъчно показателно. Няма да е пресилено, ако заключим, че по-лежерният подход на унгарците през втората част дори ни спаси от срамен резултат.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Надиграване по всеки един показател на играта и мигове, в които гледката на терена дори добиваше тъжен характер. А за съжаление този мач не бе случайно стечение на обстоятелствата или просто лоша вечер, а съвсем реалната разлика в класите между националните тимове на Унгария и България.

Снимка: АР/БТА

Още с първите минути на мача се видя, че очакванията за доста тежка вечер ще се сбъднат, защото унгарците ни натикаха веднага в собствената половина, а откриващият гол не закъсня.

Доминик Соболсай премина на парад и нахлу в наказателното ни поле. Той центира прострелно, а два унгарски удара бяха избити от родния страж Наумов, за да се открие и трети шанс, който Балинт Вечей нямаше как да пропусне от метър пред голлинията.

Унгарската преса продължи, а България просто трудно минаваше центъра, а ако го стореше, то бе благодарение на изритана топка.

И така сякаш логично след два пропуска, маджарите успяха да удвоят, а това бе моментът на забавляващия се Собослай.

Той си нагоди топката за пряк свободен удар от около 30 метра, който изстреля към нашата врата, отбелязвайки красиво.

За наше съжаление 2;0 не успокои съперника ни, който искаше още и още, а до края на полувремето успя да го постигне с лекота.

Доминик Собослай, който бе като по-голям батко сред невръстни хлапаци, премина с лекота покрай няколко наши играчи, а опитът му за пас бе отклонен от Антов към Мартин Адам, който от своя страна вкара за 3:0 на полувремето.

За тези 45 минути България имаше един удар за статистиката, но той в никакъв случай не бе нещо, което затрудни унгарската врата.

Втората часат тръгна по същия ужасяващ начин. Унгария създаде няколко шанса, отново главно чрез Собослай, но Даниел Наумов спаси вратата ни от по-срамен резултат.

Постепенно за наше щастие опонентът намали темпото, а дори във втората половина на това полувреме успяхме да отправим няколко опасни удара, но всичките от дистанция.

Денес Дибуш успя да отрази тези удари, а Унгария в крайна сметка ни изнесе футболна лекция и съвсем спокойно си взе този мач с 3:0.

Може би това ще бъдат и най-лесните три точки за маджарите в тези квалификации.