Вчера се изиграха всичките 36 срещи реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа, като вече са ясни всички плейофни двойки, които ще определят участниците в груповата фаза на турнира.

Два български отбора взе участие в третия кръг. "Лудогорец" завърши наравно 1:1 срещу босненския "Жрински" и продължи с общ резултат 2:1, докато ЦСКА загуби и втория си мач срещу "Копенхаген" с резултат 1:2 и отпадна след 2:4 от двата мача.

В много от мачовете имаше късна драма и множество обрати, а най-забележителният бе в Санкт Петербург.

Местният "Зенит" навакса пасив от 4 гола срещу "Динамо" (Минск) при това с човек по-малко през цялото второ полувреме.

В продълженията беларуският тим върна един гол, за да инкасира още 4 за крайното 8:1 и 8:5 от двата мача.

Гол в последните секунди реши един от най-завързаните сблъсъци, този между румънския "Стяуа" и хърватския "Хайдук".

Букурещкият тим спечели с 2:1 и продължи след нулево равенство в първия мач в Сплит.

Руският УФА се спаси от голям резил срещу люксембургския "Прогерс" с гол в 94-та минута, а друг тим от малката страна - "Дюделанж", хвърли бомбата елиминирайки послкия шампион "Легия" след 4:3 в двата мача.

Голове в даденото от съдията продължение пратиха "Бешикташ" и "Валур" напред, а още няколко мача се решиха в заключителните 5 минути.

Най-сериозното име, което напуска надпреварата определено е холандският "Фейенорд" , който завърши наравно 1:1 със словашкия "Тренчин", но отпадна след 0:4 в първия мач.

Резултати:

"Кайрат Алмати" (Казахстан) - "Сигма Оломоуц" (Чехия) 1:2 (2:0)

"Прогрес Нидеркорн" (Люксембург) - "Уфа" (Русия 2:2 (1:2)

"АЕК Ларнака" (Кипър) - "Щурм Грац" (Австрия) 5:0 (2:0)

"ХИК Хелзинки" (Финландия) - "Олимпия Любляна" (Словения) 1:4 (0:3)

"Копенхаген" (Дания) - ЦСКА (България) 2:1 (2:1)

"Университатя Крайова" 1948 (Румъния) - "РБ Лайпциг" (Германия) 1:1 (1:3)

"АПОЕЛ Никозия" (Кипър) - "Апоел Беер Шева" (Израел) 3:1 (2:2)

"ЧФР Клуж" (Румъния) - "Алашкерт" (Армения) 5:0 (2:0)

"Кукеси" (Албания) - "Торпедо Кутаиси" (Грузия) 2:0 (2:5)

"Мидтиланд" (Дания) - "Дъ Ню Сейнтс" (Уелс) 3:1 (2:0)

"Молде" (Норвегия) - "Хибърниън" (Шотландия) 3:0 (0:0)

"Судува" (Литва) - "Спартакс Юрмала" (Латвия) 0:0 (1:0)

"Жалгирис Вилнюс" (Литва) - "Севиля" (Испания) 0:5 (0:1)

"Зенит Санкт Петербург" (Русия) - "Динамо Минск" (Беларус) 8:1 след продължение, 4:0 в редовното време (0:4)

"Люцерн" (Швейцария) - "Олимпиакос" (Гърция) 1:3 (4:0)

"Макаби Тел Авив" (Израел) - "Пюник Ереван" (Армения) 2:1 (0:0)

"Динамо Брест" (Беларус) - "Аполон" (Кипър) 1:0 (0:4)

"ЛАСК Линц" (Австрия) - "Бешикташ" (Турция) 2:1 (0:1)

"Аталанта" (Италия) - "Апоел Хайфа" (Израел) 2:0 (4:1)

"Базел" (Швейцария) - "Витес" (Холандия) 1:0 (1:0)

"Брьондби" (Дания) - "Спартак Суботица" (Сърбия) 2:1 (2:0)

"Дюделанж" (Люксембург) - "Легия Варшава" (Полша) 2:2 (2:1)

"Жрински Мостар" (Босна и Херцеговина) - "Лудогорец" (България) 1:1 (0:1)

"Лех Познан" (Полша) - "Генк"(Белгия) 1:2 (0:2)