Европейският пробив на ЦСКА приключи в Копенхаген.

Грандът от датската столица елиминира "червените", след като повтори резултата от първия мач на "Васил Левски" на своя "Паркен" - 2:1. Двата гола за победителите в третия квалификационен кръг на Лига Европа вкара 33-годишният сенегалец Даме Ндойе, който се оказа твърде силен за отбраната на "червените".

Основна заслуга за поражението обаче имаше и съдийската бригада от Турция. Първият гол на Ндойе, с който резултатът бе открит, бе от явна засада, а в началото на втората част гостите трябваше да получат дузпа.

Въпреки това ЦСКА така и не стигна до двете попадения, каквото бе задължителното условие преди двубоя и приключва в Европа. Но с високо вдигната глава.

Снимка: Bulphoto

Първата добра възможност се откри именно пред родния вицешампион. Едвин Джеси финтира защитници в наказателното поле и върна към Тиаго, чийто удар бе блокиран за корнер.

След 20-а минута обаче "Копенхаген" рязко стана много опасен и стигна до попадение. Даме Ндойе получи в явно положение на засада зад защитата и отблизо вкара с лекота сам срещу вратаря.

Турските рефери обаче не уважиха основателните претенции на "червените" и оставиха попадението.

Страничният съдия бе на перфектната позиция, но въпреки това направи грешка. Дори на видеостената на стадиона домакините пуснаха ситуацията, но това не промени нищо - 1:0.

В последствие датчаните продължиха да имат инициативата и въпреки изгодната си преднина не минаха в защитен режим.

"Червените" разчитаха на контраатаки, но рядко получаваха възможност за такива. Към края на полувремето започнаха да организират повече атаки, но не и опасни.

В добавеното време Бодуров игра с глава след корнер, но топката се отклони в тялото на противников защитник.

В 54-а минута ЦСКА имаше основания за дузпа, след като Бойлесен дръпна с ръка набралия скорост Евандро, но решение в полза на "червените" отново не последва.

Полсе Ндойе вкара втори гол от засада, но този път попадението бе отменено. Последва нова контраатака за "Копенхаген", след което нападателят стреля и Черниаускас спаси добре.

В 58-а минута обаче добрата игра на ЦСКА логично даде резултат. Мауридес страхотно изведе Евандро, който отбеляза сам срещу вратаря - 1:1.

След попадението ЦСКА се втурна напред в търсене на втория гол, но вместо това допусна попадение. В 64-а минута Ндойе отново се разписа - този път след изпълнение на ъглов удар, на който бе оставен непокрит.

ЦСКА отвърна с удар на Тиаго, който рикушира в защитник и прелетя над гредата. Тимът на Ел Маестро опита да потърси второ попадение в заключителните минути, но не успя да затрудни датската отбрана и Йесе Йоронен.

За "червените" предстои важен двубой с шампиона "Лудогорец" в неделя в Разград.