След две поредни поражения във Висшата лига, в които инкасира по четири гола, Челси успя да измъкне късен и драматичен успех.

Това се случи в южната част на Лондон, в гостуването на Кристъл Палас, което Челси спечели с 3:1.

Драматична победа, защото тя дойде с голове в добавеното време, а големият герой на вечерта за Челси се казваше Конър Галахър. Именно той вкара двата ключови гола за обрата на Челси в един мач, който изглеждаше, че ще има същия кошмарен сценрий като предходните два.

Причината е, че на почивката Челси изоставаше с 0:1 след страхотен гол от дистанция на Жеферсон Лерма, а освен това бе отправил само един удар.

Един-единствен удар, при това неточен. Той дойде в последната 45-а минута, а истината е, че от това първо полувреме нямаше нито един позитив, който Челси можеше да извлече.

Но през втората част нещата се промениха, а огромна роля имаше изравнителното попадение, което падна малко над минута след подновяването на играта, когато точен бе Конър Галахър.

Изравнителният гол даде допълнителна увереност на отбора на Челси, който с всяка следваща минута започваше да играе все по-добре, но така и не стигаше до обрата, а с наближаването на края на мача изглеждаше, че мачът си отива към реми.

Снимка: Getty images

Но именно тогава Челси организира страхотна контраатака, Коул Палмър намери Галахър на границата на наказателното поле, а той вкара за 2:1 в полза на гостите.

Секунди по-късно Енцо Фернандес уби интригата с гол за 3;1, а с това Челси най-сетне получи повод за усмивки след края на мач от Висшата лига.

Все пак нещата в класирането не са толкова прекрасни за "сините", които въпреки селекцията си за милиард паунда, заемат десетото място с 34 точки от 24 кръга. Кристъл Палас пък е все така въвлечен в битката за оцеляване и има 24 точки на 15-ото място.