"Ювентус" победи "Лацио" с 2:0 в Торино в среща от втория кръг на сезона в Серия "А".

Шампионите показа класа и изиграха много по-силен мач от успеха над "Киево" преди седмица, за да запазят перфектния си актив.

Силен мач изигра и Кристиано Роналдо, който обаче отново се размина с първия си гол и ще продължи да го търси. Португалецът на няколко пъти бе много близо до попадение, но великолепният страж на "орлите" Томас Стракоша спасяваше всичко.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Головете за победителите вкараха Миралем Пянич и Марио Манджукич - по едно в двете полувремена.

"Лацио" имаше своите моменти на контраатки, но не съумяваше да затрудни Войчех Счезни. Именно столичани получиха първия добър шанс с далечен шут, но полският страж спаси.

В 19-а минута Сами Кедира се оказа на перфектна позиция, но ударът му срещна гредата. Секунди след това Роналдо стреля с глава и принуди Стракоша да се намесва великолепно.

Доминация на "Юве" обаче даде резултат след половин час игра. Миралем Пянич вкара красиво попадение от воле, след като засече топката извън наказателното поле и я прати перфектно по земя в левия ъгъл - 1:0.

В последствие лациалите направиха няколко хубави контраатаки, но не успяваха с решителното подаване.

Кристиано продължи да търси гол, но мерникът му все така му изневеряваше. В 71-а минута Стракоша направи ново фантастично спасяване след негов шут.

Четири минути след това португалецът получи великолепен пас от Жоао Кансело и стреля пред опразнената врата, но топката комично срещна другия му крак. Все пак Марио Манджукич бе близо и добави за 2:0.

Новата суперзвезда на "Юве" прие случката с усмивка, но видимо съжаляваше, че не той е авторът за гола. На сметката му е записана асистенция.

За "Юве" следва гостуване на "Парма", а "Лацио" ще приеме "Фрозиноне".