"Ливърпул" бе разглезил феновете си с убедителни победи на "Анфийлд", но този път тимът стигна само до 1:0 срещу "Брайтън" в третия кръг на Висшата лига.

Победата обаче праща отбора на Юрген Клоп на върха в класирането с девет точки - нещо, което само "Челси", "Тотнъм" и "Уотфорд" могат да повторят до края на кръга.

Мачът далеч не бе най-силния за домакините, защото положенията за гол пред вратата на Матю Раян не бяха кой знае колко много, а на другата врата Алисън трябваше да прави великолепно спасяване в последната минута, за да за пази аванса.

А той бе даден от Мохамед Салах в 23-а минута след триходова комбинация между него, Садио Мане и Роберто Фирмино. Асистенцията бе на бразилеца.

Десният бек Александър-Арнолд на два пъти (в единия случай греда) и Салах още веднъж имаха шанс да отбележат, но това не се случи.

Мерникът на египтянина му изневеряваше и това позволи на "Брайтън" да се бори за точката. Спасяването на Алисън в края след удар на Глен Мъри обаче бе великолепно.

"Ливърпул" за първи път от пет години започва с три поредни победи. Следващият съперник е "Лестър", а "Брайтън" ще приеме "Саутхемптън".