Лудогорец загуби от Еспаньол с 0:1 на свой терен, след като бе надигран тактически, надхитрен, а и получи урок по спокойствие и игра без никакви рискове.

Така шампионите на България имат 6 т. след три кръга в групата на Лига Европа, а победителят от град Барселона вече е със 7.

В другия мач от групата ЦСКА (Москва) изненадващо загуби у дома от Ференцварош, с което руснаците на практика са извън играта (0 т.), но унгарците остават в нея с 4 пункта.

Снимка: БТА

Еспаньол дойде, взе рано-рано в мача своето с едно положение, след което почти не допусна колебания в отбрана.

Те сложиха край на серия от 21 мача без загуба на отбора от Разград, започнала след 2:3 от Ференцварош през юли на същия домакински стадион на българския шампион.

Виктор Кампусано вкара в 13-ата минута след разсеяна игра на отбраната на Лудогорец.

Тя подцени топка, върната с глава през центъра след изнасяне от българския отбор.

Нападателят остана непокрит, постави тялото си пред това на Рафаел Форстър и, останал очи в очи с Пламен Илиев, вкара хладнокръвно с техничен удар.

Снимка: Facebook

Лудогорец не се отърси от напрежението до края на първото полувреме и гостите спокойно владееха нещата.

Липсваше Клаудио Кешерю, който е с контузия, и атаката на домакините се задъхваше откъм идеи. Предвидими, неособено бързи в действията си, играчите в зелено се блъскаха в испанската стена.

След почивката българските шампиони се посъбудиха, играта стана по-динамична, а два-три пъти и отбраната на Еспаньол бе поставена на изпитания. Но нищо от това, което Лудогорец показа в мача с руския ЦСКА на същия терен преди месец, когато разби гранда с 5:1, не се видя днес.

Чак в края се получи и натиск, който да прибере испанците плътно в наказателното им поле, а при второ нарушение за жълт картон техният капитан Хави Лопес бе изгонен в 87-ата минута.

Снимка: БТА

Последваха центрирания, разбърквания, но... нищо реално като положения пред вратата на гостите.

Така дойде и първата загуба в групата за Лудогорец, която засега не е фатална. Предстои мач срещу същия съперник в Барселона на 7 ноември, а Ференцварош в същата вечер приема московския ЦСКА.