Сайтът на ФИФА подреди някои ключови статистики и любопитни факти, които могат да бъдат извлечени преди фазата на четвъртфиналите на Мондиал 2018.

0 - Толкова пъти от дузпа са вкарвали играчите с №8 на Англия на Мондиал. Джордан Хендерсън стана четвъртият, който пропуска.

1 - Победата на Англия с дузпи над Колумбия е първа с този метод за "трите лъва" в историята на Световните първенства. Досега англичаните имаха три отпадания с дузпи - през 1990, 1998 и 2006 г.

2 - Двама са вратарите, спасявали по три дузпи в серия след мачовете - Рикардо (Португалия) през 2006-а и сега Даниел Субашич (Хърватия).

3 - На трети пореден Мондиал шампионът отпада в груповата фаза.

3 - Колумбиецът Йери Мина (на основната снимка) стана първият защитник в историята с голове в три поредни мача на Световно първенство.

4 - Червените картони на Мондиала.

6 - Головете на Хари Кейн за Англия не само му дават лидерска позиция на първенството, но и са изравнен рекорд за страната (с Гари Линекер, Мондиал 1986).

7 - Поредните отпадания на осминафинал от Мексико.

10 - Автоголовете на Мондиала са рекордно много. Досега върховото постижение бе 6 от Франция 1998.

17 - Мачовете като капитан на мексиканеца Рафаел Маркес на Световни първенства. Досега рекордът бе на Диего Марадона (16). Маркес е и първият, носил лентата на 5 Мондиала!

22 - Мачовете, в които резултатът е бил 0:0 на почивката след първото полувреме. Само един от тях и от общо 56-те двубоя завърши така (Франция - Дания).

28 - Толкова дузпи бяха отсъдени досега на Световното. Абсолютен рекорд на Мондиали. Вкараните са 21.

31 - От общо 146 гола на турнира, точно 31 дойдоха след 80-ата минута.

40 - общата посещаемост на мачовете на Световни първенства от първото през 1930 г. мина 40 милиона зрители с мача Швеция - Швейцария. Общо на турнира дотук трибуните са били пълни с 2,58 милиона души, а рекордът е на САЩ 94 - 3,59 милиона.

Снимка: Getty images/Guliver photos

48 - Толкова години минаха от последния случай, в който отбор обърна мач от 2 гола пасив в елиминациите. В Мексико през 1970-а Западна Германия бие Англия с 3:2, след като губи с 0:2. Сега го направи Белгия срещу Япония.

60 - Годините, откакто тийнейджър вкара повече от един гол в мач от Световното. Килиан Мбапе реализира 2 за Франция срещу Аржентина (4:3) и се нареди до Едвард Конен (Германия, 1934 г.), Жозе Алтафини Мацола и Пеле (Бразилия, 1958 г.).