Немският шампион Байерн (Мюнхен) продължи с колебливото си представяне в последния месец.

Баварците бяха в криза от 4 мача без успех. Впоследствие воденият от Нико Ковач тим успя да се върне на победния път, но без да блести с играта си.

Това се случи и в мача от втория кръг за Купата на Германия.

Байерн бе гост на аматьорския четвъртодивизионен Рьодингхаузен и победи, но само с 2:1.

Баварците имаха два гола преднина още след 13 минути игра. Резултатът бе открит от Сандро Вагнер, а Томас Мюлер удвои от дузпа.

Грандът от Мюнхен пропусна да направи преднината си класическа, но Ренато Санчес пропусна втората дузпа, която отборът му получи право да изпълнява.

До края на мача последва сериозен спад в играта на немския шампион, който владееше топката почти през цялото време, но не успяваше да стига до голови положения, макар да бе с голяма част от титулярите си.

Скромният тим на Рьдингхаузен дори върна едно попадение в началото на втората част, а в заключителните минути потърси втори гол, но нямаше сили, а и нужната класа.