Затъването на Барселона продължава с пълна сила след сензационна загуба от новака Райо Валекано.

Каталунците паднаха с 0:1 от скромния мадридски клуб, като продължиха със слабите резултати от началото на сезона.

След историческия най-слаб стрт в групите на Шампионска лига, където Барса загуби първите си два мача, клубът падна и в три от последните си четири мача в Ла Лига.

Още по-болезненото е, че тези три загуби дойдоха от три мадридски клуба само в рамките на месец октовмри. Това бяха гостуването на Атлетико, Ел Класико срещу Реал от миналата седмица, както и днешният сблъсък срещу Райо Валекано.

А за скромния Райо, известен с темпераментните си фенове с крайнолеви виждания от квартала Вайекас, днешната дата ще остане паметна.

Райо не бе побеждавал Барселона от почти 19 години, като за последно това се случи на 7 декември 2002-а. От онзи двубой, завършил при същия резултат, последваха 13 поредни победи за каталунците в първенството, в които те вкараха 56 гола.

Днес обаче квартал Вайекас няма да спи, а техният герой се казва "Ел Тигре" Фалкао.

Колумбийската звезда показа, че грешно бе отписван за големия футбол, като майсторски вкара своя четвърти гол в шестия си мач от началото на сезона.

Това се случи в 30-ата минута, а след това Барса имаше час игра, за да промени съдбата си, но не успя.

А каталуцните имаха достатъчно шансове да сторят това, но се скъсаха да пропускат, а и геройски прояви на вратата на Райо направи северномакедонският национал Столе Димитриевски.

Най-важното от тях бе в 72-ата минута, когато той хвана дузпа на Мемфис Депай.

Така Барселона продължава да затъва в класирането и е на деветото място с 15 точки, пет зад лидерите, които все още не са изиграли мачовете си от кръга.

Райо Валекано пък е хитът на сезона, като вече е на петото място, с четири точки от доста по-именития си и класен на хартия съперник.

А този резултат още повече ще засили слуховете около бъдещето на Роналд Куман.

Снимка: Getty images