Арда (Кърджали) записа първа победа срещу ЦСКА в историята си. Това се случи в шестнадесетия мач между двата отбора, който донесе радост на феновете на домакините в Кърджали в събота вечер, след като завърши 2:1 за местния отбор.

Така след 10 загуби и 5 равенства срещу този съперник в мачовете им досега, кърджалийският тим най-сетне се поздрави и с успех. Който бе напълно заслужен, защото въпреки поредното трагично представяне на столичния гранд, Арда изигра отличен мач, за да си осигури трите точки.

След поредното кошмарно представяне на "армейците" пък е твърде вероятно това да е бил последният мач на Томислав Стипич начело на отбора, след като футболистите му записаха четвърта загуба в пет шампионатни мача от началото на сезона. И трета поредна - нещо, което не се бе случвало от почти десетилетие (2015-а).

Арда загатна от самото начало какво ще се случва, след като играчите на Александър Тунчев натиснаха здраво съперника си, влязъл в мача като фаворит, но без да покаже с абсолютно нищо защо е счита нза такъв.

Густаво Бусато на няколко пъти спаси опасни положения, а в предни позиции домакините бяха много по-креативни отколкото съперника си. И след редица атаки заслужено стигнаха до гол три минути преди почивката. Нигерийският таран Чинонсо Офор надскочи обърканата защита на столичани, за да реализира с глава за 1:0 в края на първото полувреме.

При една от редките си атаки, ЦСКА удари греда малко след поулчения го Християн Петров стреля с глава след корнер и прати топката в страничния стълб на Анатоли Господинов.

Арда влетя устремено и във второто полувреме, а Станислав Иванов бе неудържим по дясното крило, като преодоляваше с лекота всеки, изпречил се на пътя му. Така се стигна до 53-ата минута, когато той прокара топката между краката на Петров, а после с добро подаване намери Иван Тилев, който вкара за 2:0 от малка дистанция.

Четвърт час преди края мощен изстрел на Борислав Цонев се отби в гредата, а десет минути след това, в 85-ата, ЦСКА все пак стигна до гол. Който дойде от статично положение и бе дело на новото попълнение Годуин Коялипу, който засече с глава центриране на далечната греда за 2:1.

Именно Коялипу бе най-активният играч на столичния тим в предни позиции, а след попадението "червените" се втурнаха напред в търсене на изравняване. И бяха близо в третата от петте добавени минути, когато Петко Панайотов стреля с глава от границата на вратарското поле, а топката премина на една ръка разстояние от гредата.

Тези малки проблясъци обач бяха и единственото по-интересно за гостите в атак.