Шампионът Манчестър Сити получи ранна изненада под формата на гол във вратата си от новака Ипсуич, след което рязко вдигна оборотите и потопи "трактористите". На "Етихад" гостите буквално изчезнаха за четири минути още преди средата на първото полувреме, като този период бе предостатъчен за футболистите на Пеп Гуардиола да подпечатат успеха си, чието изражение бе 3:1.

Сами Шмодич шокира домакините за 0:1 преди да са минали и 10 минути от началото на двубоя, а след това Сити създаде истинска вихрушка пред вратата на гостите.

Ерлинг Холанд изравни в 12-ата минута от дузпа, която стана факт след нарушение срещу новото попълнение Савиньо. Бразилецът бе замесен и във втория гол, когато пресира вратаря на Норич, а той загуби топката и така Кевин де Бройне вкара с изстрел на празна вратата от дъгата на наказателното поле - 2:1 в 14-ата минута.

Добре познатата комбинация между Де Бройне и Холанд доведе до 3:1 в 16-ата минута. Белгиецът хвърли магически дълъг пас към норвежкия си съотборник, а той преодоля вратаря и вкара втория си гол.

Така на практика интригата бе убита само за 4 минути, а до почивката Сити удари и две греди.

През второто полувреме головта машина Холанд стигна и до първия си хеттрик за сезона, след кат овкара в 88-ата минута за 4:1.