Ужасният сезон на Манчестър Юнайтед продължи с пълна сила и в Източен Лондон, където "червените дяволи" загубиха с 1:2 от Уест Хем.

Драматичен край на двубоя на "Олимпийския стадион" в британската столица, защото "чуковете" стигнаха до успеха с дузпи в последната минута, която бъдете сигурни ще е обект на доста дискусии в следващите дни.

Претенции за нарушение от страна на домакините, които главният съдия първоначално подмина по категоричен начин, но след това бе привикан да преразгледа положението, което в никакъв случай не бе очевидна грешка от негова страна.

Става въпрос за ситуация, в която при неразчетен опит за изчистване Матиас де Лихт рита своя опонент Едсон Алварес, но пък и състезателят на Уест Хем не стига първи до топката, а я отиграва с ръка.

Ситуацията, която в никакъв случай не бе категорична в едната или другата посока, но реферът я преразгледа и реши да отсъди дузпа, която Джаред Боуен превърна в гол за 2:1 в началните минути на даденото от съдията продължение.

Иначе преди това Крисенсио Съмървил бе открил за домакините в 74-ата минута, преди в 81-ата Каземиро да донесе заслуженото изравняване на Манчестър Юнайтед.

Снимка: Getty images

Заслужено, защото "червените дяволи" изпуснаха куп положения през първата част, дори уцелиха и греда, а особено запомнящ се момент ще остане шансът за Диого Далот, който преодоля вратаря, но след това не уцели вратата.

В крайна сметка обаче Манчестър Юнайтед не спечели сблъсъка като остава с едва три победи за първите девет кръга. Това отрежда на "червените дяволи" 14-о място с 11 пункта, а към представянето във Висшата лига трябва да прибавим и трите мача без победа в Лига Европа.

По същото време се игра и вълнуващ сблъсък на "Стамфорд Бридж" в западната част на Лондон, където Челси победи Нюкасъл с 2:1.

Никълъс Джаксън откри за домакините след чудесна контраатака, но отговорът на "свраките" не закъсня и резултатът на полувремето бе 1:1 след попадение на Исак.

В герой за Челси отново се превърна Коул Палмър, когато вкара красив гол в самото начало на втората част, а с това той донесе победата на своя тим.

По същото време поредно разочарование претърпя и Тотнъм, който загуби от Кристъл Палас с 0:1.