Байерн (Мюнхен) не пропусна възможността да разгроми любимата си жертва в Бундеслигата.

Става въпрос за тима на Бохум, който баварците редовно бият с огромни резултати, а днес спазиха традиция и спечелиха с 5:0, при това като гости.

По този начин Байерн се отърси от унизителното 1:4, което отнесе преди няколко дни от Барселона в Шампионската лига, а също така се върна на върха в Бундеслигата.

Бохум е тим, който макар през февруари да успя да бие Байерн, е допуснал 33 гола от баварците за последните три години.

В този период Байерн на три пъти разби опонента си с по 7:0, а днес отново го стори по категоричен начин, макар и само с пет попадения.

Баварците общо взето решиха всичко в мача в рамките на 25 минути, когато Олисе и Джамал Мусиала се разписаха за аванс от 2:0, с който двата тима се оттеглиха на полувреме.

През втората част дойде време и за дежурния гол на Хари Кейн, един гол добави и Лирой Сане, а крайния резултат оформи Кингсли Коман.

Така Байерн се изравни с РБ Лайпцих на върха в класирането. Двата тима имат по 20 точки от осем мача, но баварците са със значително по-добра голова разлика.