Косовският Балкани, който игра с Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига и загуби, нокаутира хърватския гранд Динамо (Загреб) и записа едва втора победа в историята си в групите на евротурнирите. Това стана факт след 2:0 у дома.

Алмир Криезу даде аванс на косоварите точно минута преди почивката, а Уалид Хамиди довърши започнатото с втори гол седем минути преди края на мача - 2:0.

Така Балкани изпревари Динамо в класирането - и двата имат по три точки, но косовските футболисти са с победа в директния мач помежду им в група "С". В другата среща Виктория (Пилзен) записа втора поредна победа - 2:1 срещу Астана като гост.

В друга по-интригуваща среща от ранната програма на турнира Бешикташ допусна загуба с 2:3 от швейцарския Лугано. "Черните орли" поведоха с 2:0 след две попадения на Винсент Абубакар, но Валентин Росие бе изгонен в 61-ата минута, а в последните девет гостите осъщетвиха обрат. Това се случи благодарение на Игнасио Алиседа (81'), Шкелим Влади (86') и автогол на Ерик Бай в 90-ата минута.