Лестър отново е в Премиър лийг, като "лисиците" вдигнаха шум още в първия кръг след завръщането си в елита. Или по-скоро един конкретен човек го направи. Кой, ако не Джейми Варди? 37-годишният ветеран осигури на своя отбор точката в първия мач за сезона, след като вкара изравнителното попадение за 1:1 срещу Тотнъм, а после не пропусна да покаже същността си на дразнител за съперниковите фенове и футболисти.

Гостите от Лондон бяха повели благодарение на неочакван голмайстор - Педро Поро бе открил резултата в 29-ата минута, но в началото на второто полувреме легендата на Лестър припомни защо феновете на клуба му пееха една песничка, в която твърдяха, че вкарва когато си пожелае.

Някогашният национал на Англия вкара своето попадение №137 в елита с екипа на настоящия си отбор. Той се е запътил към кота "200", стане ли дума за голове във всички турнири, като му остават още точно 9.

Капитанът на домакините бе точен с глава от границата на вратарското поле.

При смяната си Варди показа чепатия си характер, като първо подразни феновете на Тотнъм, показвайки им, че Лестър има една титла, а те - нула. След това пък прати на майната си Кристиан Ромеро, който недоволстваше от бавенето на времето от страна на острието.

За капак на всичко пък камерите уловиха Варди да прави любимото си нещо, превърнало се в традиция за него - да пие "Ред Бул" преди да излезе на терена".

Опитният играч удари едно кенче преди началото на второто полувреме и изглежда това имаше ефект.