Националният отбор по футбол на България отстъпи с 0:4 на Украйна в първи мач от баражите за изкачване в Лига В на турнира за Лигата на нациите. Двата тима играха в Кърджали, а срещата-реванш е след 4 дни в Анталия, но предвид резултата днес, няма да бъде от кой знае какво значение.

Украинките превъзхождаха нашите националки най-вече физически, като контролираха мача през почти цялото време и заслужиха победата си.

Роксолана Кравчук изведе гостуващия тим напред още в шестата минута, а в 25-ата вече водеха с 2:0 след гол на Вероника Андрухив.

Седем минути преди края Олга Хлусченко вкара трети гол за Украйна, а в петата минута на продължението Яна Котик направи резултата 4:0.

Българките завършиха втори в група с отборите на Косово и Северна Македония и така си заслужиха право на участие в баражите.

В тази фаза на турнира три отбора от Лига С се срещат с три отбора от Лига В, като в случая Украйна е от по-горното ниво.