Реал Мадрид победи Рома с 2:0 в Рим и си гарантира първото място в група "G" на Шампионска лига кръг преди края.

Това стана възможно след два ранни гола във второто полувреме на Гарет Бейл и Лукас Васкес. "Белия балет" изстрада победата, след като по чудо на няколко пъти не допусна гол през първата част.

Римляните могат да съжаляват за пропуснатите възможности, но те също са с гарантирано място на осминафиналите.

Още в седмата минута имаха претенции за дузпа заради очевидна игра с ръка на Лукас Васкес. Останаха съмнения дали случилото се е в наказателното поле, но така или иначе съдията не отсъди нищо.

Снимка: AP/БТА

Първият по-сериозен удар бе на Лука Модрич в 20-а минута по земя, но националният страж на Швеция Робин Олсен спаси с крак.

След половин час игра Рома по чудо не поведе. Първо страховит удар на Патрик Шик бе спасен от Куртоа, а секунди по късно такъв на Александър Коларов мина на сантиметри от гредата.

В 45-а минута Ченгис Юндер направи пропуска на сезона, след като прати топката над вратата от непосредствена близост.

Противно на всяка логика, Реал поведе в първата минута след почивката. Това се случи след две последователни непростими грешки на Олсен и Федерико Фацио.

Защитник асистира на Гарет Бейл след пас назад с глава и уелсецът не сгреши сам срещу вратаря.

Малко след това Бейл бе близо до втория си гол, но стреля твърде слабо сам срещу вратаря. В 59-а минута резултатът вече бе 2:0. Бензема свали с глава за Васкес и той отблизо реализира. Всичко започна след нов добър пас на Бейл.

До края на двубоя римляните опитаха натиск, но така и не успяха да стигнат поне до почетен гол.