Фернандо Каранга най-сетне реализира гол след завръщането си в ЦСКА. При това не един, а два, прекъсвайки сушата си, за да помогне на "армейците" да се справят с "Ботев" (Пловдив) в дербито на кръга в родното футболно първенство, приключило 4:0 в полза на столичани.

Домакините бяха по-добрият отбор през целия мач и напълно заслужиха победата си, като освен Каранга голове вкараха още Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон.

С победата днес "червените" се изравниха по точки с втория в класирането - Черно море, като двата отбора са с по 54, по три по-малко от лидера Лудогорец. Пловдивчани пък остават на девето място с 33 в актива си.

Линдсет даде начало на головата вечер на националния стадион "Васил Левски". Новрежецът вкара от няколко метра с добавка след удар на Тибо Вион за 1:0 след 25 минути игра.

Каранга удвои в 33-ата, когато показа отличен усет при центриране от корнер и не остави шансове на вратаря с точен удар с глава - 2:0. Само минутка след това "жълто-черните" стигнаха до гол чрез Уме Емануел, ала попадението бе отменено заради нарушение.

Каранга направи 3:0 три минути преди почивката - отново с глава и отново остави на място Иконен.

След почивката бразилецът преследавше усилено хеттрика си, но в крайна сметка Матиас Фаетоно се разписа - 4:0 в 65-ата минута.

Лошата новина за Нестор Ел Маестро обаче е контузията на Иван Турицов, който напусна принудителна заради разтежение преди почивката.