Манчестър Юнйатед и Ливърпул не разочароваха и изиграха запомнящ се двубой на "Олд Трафорд" в четвъртфинал за Купата на Англия. Победителят можеше да бъде само един и той бе отборът на домакините, стигнал до победата в 121-ата минута чрез гол на Амад Диало за 4:3.

"Червените" дяволи влязоха много настоятелно в мача и след 10 минути вече водеха с 1:0 благодарение на Скот МакТомини, реагирал най-бързо с добавка към изстрел на Алехандро Гарначо за 1:0. Гол на Ендо от гостите бе отменен осем минути преди почивката заради засада, но все пак преди края на полувремето мърсисайдци изравниха, този път от редовна ситуация - чрез Алексис МакАлистър, който получи помощ и от рикошет при изстрела си за 1:1.

А в добавените минути се стигна и до обрат, тъй като Мохаме Салах вкара втори път за Ливърпул - 2:1.

Гостите докосваха победата, но три минути преди края на редовните 90 минути Антони изравни за Манчестър и така прати мача в продължения, след като при 2:2 Харви Елиът можеше да реши всичко, но стреля покрай гредата.

Но след това все пак отбеляза - за 3:2 в 105-ата минута на мача, когато шутира от дистанция, топката се отби в Ериксен и попадна в мрежата на Онана.

Рашфорд изравни за Юнайтед в 112-ата минута, а при 3:3, точно когато нещата изглеждаха така, сякаш ще има дузпи, Амад Диало вкара за 4:3 в 121-ата минута на двубоя след изстрел по диагонал.

В радостта си обаче той си свали фланелката, а тъй като само пет минути по-рано бе получил първи жълт картон, сега се сдоби с втори и бе изгонен.

Жребият за полуфиналите отреди Юнайтед да играе с Ковънтри на "Уембли", докато другата двойка е Манчестър Сити - Челси.