Барселона и треньорът му Ханзи Флик подцениха гостуването на Осасуна в осмия кръг на Ла Лига и отнесоха звучен шамар.

Каталунците загубиха с 2:4, след като до момента бяха със седем победи от седем мача от началото на шампионата, а поражението до голяма степен се дължеше на многото промени в състава.

Флик реши да остави на резервната скамейка младата звезда Ламин Ямал, бразилецът Рафиня и бранителят Иниго Мартинес. Освен това централната двойка защитници бяха младите Серхи Домингес и Пау Кубарси заради множеството контузии в тази зона.

Това се оказа фатално, защото каталунците бяха беззъби през първото полувреме и изостанаха с 0:2. През второто върнаха един гол, но след това бяха довършени от вдъхновените памплонци.

Добрата новина за Барса е, че някой от преследвачите ще загуби точки. В неделния ден е дербито на Мадрид, което противопоставя втория Реал (17 точки) и третия Атлетико (15 точки).

Осасуна, който е вече пети в класирането с 14 точки, изигра перфектно първо полувреме. В 18-ата минута таранът Анте Будимир откри с глава след центриране от левия фланг на Браян Сарагоса.

В 28-ата минута самият Сарагоса бе голямата звезда, отбелязвайки много хубав гол, след като бе изведен и финтира вратаря Иняки Пеня преди да прати топката покрай него за 2:0.

През втората част Барса се посъбуди и макар с доза късмет стигна до гол за 1:2 в 53-ата минута. Случи се след грешка на вратаря Серхио Ерера, който секунди по-рано направи супер спасяване срещу Роберт Левандовски. Този път обаче подари топката на Барса и това позволи на младия Пау Виктор (друг изненадващ титуляр на Барса) да накаже стража докато се връща към гол линията си.

Осасуна обаче заслужи трите точки в 72-ата минута, когато Будимир вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Сержи Домингес. Младокът направи шпагат, с който опита да предотврати почти сигурно попадение на тарана.

Ситуацията за Барса стана още по-лоша в 85-ата минута, когато Абел Бретонес вкара страхотен гол със силен удар от далечна дистанция. Малко след това Ламин Ямал върна попадение за каталунците по същия начин, оформяйки крайното 2:4.