Кристиано Роналдо отпразнува с две попадения за Португалия поредното си впечатляващо постижение. Легендарната седмица вече еднолично е №1 по изиграни мачове на международно ниво в историята на националните отбори, след като победата с 4:0 срещу Лихтенщайн бе негов двубой №197 с екипа на родината, който даде начало на португалския поход към Европейското първенство през 2024 година.

Досега ветеранът делеше върха с Бадер Ал-Мутауа (Кувейт), но вече е сам начело на класирането. Тази година CR7 ще ознаменува 20 години от дебюта си за португалската селекция - той изигра първия си двубой на 20 август 2003 година, а за този период е отбелязал и 118 гола.

Топ 5 на това класиране се допълва от Сон Чин Ан (Малайзия, 195), Ахмед Хасан (Египет, 184) и Ахмед Мубарак (183).

Жоао Кансело вкара за 1:0 преди да са минали и 10 минути, реализирайки с изстрел, който влетя в мрежата с помощта на рикошет. В края на първото полувреме Бернардо Силва удвои преднината на португалците, които затвориха частта с аванс от 2:0.

След почивката пък дойдоха минутите на Роналдо. Той откри сметката си от бялата точка, реализирайки дузпа в 50-ата минута. Наказателният удар бе спечелен от Кансело, а Кристиано бе безкомпромисен за 3:0.

Попадение на Роналдо бе отменено заради засада малко след третия гол, но в 63-ата минута той все пак стигна до втория си гол, който дойде след перфектно изпълнен пряк свободен удар за 4:0.

Така португалците повеждат колоната в своята група. В другите мачове от нея Босна и Херцеговина надви Финландия с 3:0, а Словакия и Люксембург завършиха 0:0.

Останалите резултати:

Група H: Казахстан - Словения 1:2, Дания - Финландия 3:1, Сан Марино - Северна Ирландия 0:2

Група С: Италия - Англия 1:2, Северна Македония - Малта 2:1