Англия спечели срещу Италия на старта на европейските квалификации. Островитяните взеха частичен реванш за загубения финал на Евро 2020, а също така развалиха завръщането на националния отбор на "адзурите" в Неапол след дълга пауза. Хари Кейн пък дълго ще помни тази вечер в Неапол, защото след нея еднолично е голмайстор №1 в историята на Англия.

Италианците влязоха в мача далеч по-активни от съперника си, но ролите бързо се смениха. Английските футболисти бързо се окопитиха и започнаха да налагат темпото на случващото се на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол.

Първият точен удар в мача бе на сметката на "трите лъва", които натискаха съперника все повече и логично поведоха в резултата. В 13-ата минута Джуд Белингам шутира мощно от дистанция, а Джанлуиджи Донарума с доста усилия отби топката в корнер.

Именно след изпълнението на ъгловия удар дойде и първия гол. Хари Кейн бе забравен на далечната греда, стреля между няколко защитници, а топката се отби в италиански бранител и попадна в Деклан Райс. Той от своя страна нямаше проблем да ознаменува с гол своя мач №40 с националната фланелка - 1:0.

До почивката Англия грабна и втори гол, който пък бе доста специален за Хари Кейн. Капитанът бе точен от дузпа в 43-ата минута, отсъдена след консултация с ВАР заради игра с ръка. Нападателят не сгреши от 11 метра, а така вече е голмайстор №1 в историята на страната си, задминавайки Уейн Рууни. Лидерът на Тотнъм има 54 попадения на сметката си.

Когато Рууни вкара рекордния си гол №53 на Евро 2016, Кейн бе първият човек, който го поздрави. Той стигна до постижението си в 115 двубоя, докато Кейн го стори за едва 81.

Преднината на гостите можеше да стане и класическа в продължението на първата част, но Джак Грийлиш пропусна на празна врата.

През втората част обаче картината бе съвсем различна и "адзурите" показаха съвсем друго лице, атакувайки при всяка възможност.

Това, разбира се, даде резултат и в 56-ата минута дебютантът Матео Ретеги отбеляза първото си попадения за "скуадрата". Натурализираният аржентинец завърши прекрасна италианска атака, оползотворявайки асистенция на Пелегрини.

Нападателят на Тигре става първият дебютант за италианския тим, който вкарва първото си попадение, играейки извън Европа.

Английската защита бе подложена на истинско изпитание в оставащите над 30 минути, но не се пропука.

Задачата за гостите стана още по-тежка 10 минути преди края, когато Люк Шоу бе изгонен с втори жълт картон. Съотборниците му обаче удържаха победата, която бе и юбилейна за Гарет Саутгейт.

Селекционерът на "трите лъва" грабна успех №50 начело на тима.

В другия мач от тази група Северна Македония надви Малта с 2:1.