И на 38 години Кристиано Роналдо продължава да играе с огромна страст и желание във всеки мач за Португалия, като също така продължава да увеличава своите рекорди.

Кристиано се отчете с нови два гола, а неговата Португалия разгроми безрпоблемно Люксембург с 6:0.

Така три дни след двата си гола срещу Лихтенщайн, Роналдо наниза два и на Люксембург, като по този начин вече има 122 попадения на международната сцена.

Той вече доста време е №1 в света по този показател, като не спира да прави рекорда си все по-впечатляващ.

А днес той порази на два пъти любимата си жертва на международната сцена, защото именно срещу Люксембург Роналдо е вкарвал най-често - 11 пъти в 11 мача.

Всичко в този мач бе решено само за 18 минути, след които Португалия вече водеше с 3:0.

Снимка: АР/БТА

Още с първата си атака "мореплавателите" откриха, когато Нуно Мендеш свали топката към Роналдо, за когото остана само да я вкара в празната врата.

Шоуто продължи с голове на Жоао Феликс и Бернардо Силва в следващите 10 минути, а в 31-ата Роналдо вкара своя гол за 4:0.

Той бе изведен от Бруно Фернандеш и насочи топката във вратата за своя международен гол №122.

Крайното 6:0 оформиха Отавио и Рафаел Леао в края, а така съвсем очаквано, Португалия започна безпроблемно квалификациите си за Евро 2024, като с общо резултат от 10:0 надви аутсайдерите Лихтенщайн и Люксембург.

Мачът в Люксембург бе белязан от две фенски нахлувания, чиято цел естествено бе Кристиано Роналдо.

При първия случай фен с екип на Ал-Насър почти успя да достигне своя идол, а самият Роналдо не остана очарован от близката среща с фена и от факта, че охранителите не успяха да го спрат по рано.

Другият нахлул фен бе с огромен флаг на Португалия, но не успя да се доближи до своя любим Роналдо.

В тази група "J" днес Исландия победи Лихтенщайн със 7:0, а Словакия победи Босна с 2:0.

В класирането лидер е Португалия с 6 точки, следван от Словакия с 4, Ислндия и Босна с по 3, Люксембург с 1 и Лихтенщайн с 0.