Дни след превръщането си в голмайстор №1 на английския национален отбор, Хари Кейн получи специална награда и отново поведе своята родина към победата.

Трите лъва победиха Украйна с 2:0 у дома и така само в рамките на 72 часа събраха шест точки от най-сериозните си опоненти по пътя към Евро 2024.

И докато Неапол англичаните имаха доста трудни мигове, то днес на "Уембли" интрига нямаше.

Англия бе далеч по-класният тим от първата до последната минута, като съвсем спокойно и необезпокоявано свърши своята задача.

Рутинно и с два гола през първото полувреме, които позволиха на Англия да намали темпото през втората част и макар феновете да не видяха шоу и спиращ дъха футбол - основната задача бе свършена.

Тя бе трите точки, към които Трите лъва бяха поведени от Хари Кейн в 37-ата минута.

Тогава той отбеляза своя гол №55 с националния екип, засичайки центриране на Сака.

Снимка: АР/БТА

Три минути по-късно самият Букайо Сака реши всичко в мача с красив втори гол, който даде нужното спокойствие на англичаните, а и се оказа крайния резултат в мача.

Така с две победи от два мача, Англия сякаш направи двете най-трудни крачки в тази група, в която освен Украйна, са още отборите на Италия, Северна Македония и Малта.

По същото време Словения победи Сан Марино с 2:0, а Исландия спечели със 7:0 като гост на Лихтенщайн.