"Локомотив" (Пд) удари сензационно "Лудогорец" като гост в третия кръг на Първа професионална лига - 1:0.

Единственият гол падна в 86-ата минута, когато Филип Михалевич открадна топката от Рафаел Форстър и я прати във вратата. Попадението дойде като пълен шок, това бе първи удар на гостите изобщо в рамката на вратата, а грешката на бразилския бранител Форстър е направо безумна.

Но резултатът, естествено дошъл след натиск и много положения за домакините, изобщо не е изваден от контекста на сезона дотук. "Лудогорец" очевидно е в криза, след като в четвърти пореден мач няма победа.

Нещо повече - в тези двубои шампионите са вкарали само едно попадение, което е направо нелепо при амбициите и класата им.

След отпадането от "Види" в Шампионската лига, сега се оказва, че Разград може да е на 5 т. зад лидера (в случая ЦСКА може да е единственият отбор с пълен актив, ако в неделя победи "Дунав") в първенството. Да, след само три кръга, но... Показателно.

Домакинството срещу "Локо" (Пд) не можеше да е в по-подходящ момент.

Гостите са раздирани от скандали между фенове и ръководство, загубиха убедително и двата си първи мача - 0:2 и 2:4 от ЦСКА и "Славия", и наглед трябваше да са хапчето, което да излекува "Лудогорец" от отпадането от "Види".

И двубоят вървеше, като че всеки момент головете ще завалят във вратата на гостите. Само че на пред нея имаше един невероятен Мартин Луков, който спасяваше всичко.

Включително и удар от 11 метра в 52-рата минута от Клаудио Кешерю, след като съдията Станислав Тодоров даде спорна дузпа за домакините за игра с ръка, която бе прибрана до тялото на бранител на "Локо".

В края резервата Швиерчок уцели греда, преди това удари на Марселиньо и Лукас Саша бяха спасени от Луков, но видимо играта на "Лудогорец" бе лишена от вдъхновение.

Какъв е проблемът - ще разберем вероятно в следващите дни, когато няма да е учудваща и треньорска смяна. Пауло Аутуори е специалист с огромна репутация в световен мащаб, но вече сигурно и той е наясно, че у нас нещата са малко различни от всичко, което е виждал досега в богатата му кариера.

Ако продължи да води отбора, бразилецът трябва някак да върне головото умение на състава си. Защото с 0 в графата на твоите попадения, няма как да печелиш мачове.

"Лудогорец" загуби у дома в първенството за първи път от 9 месеца, след като ЦСКА го победи през ноември миналата година с 2:1.