След убедителната тила през миналия сезон и спечелването на Купата на Франция и Купата на Лигата, ПСЖ се поздрави и със Суперкупата на страната.

Парижани разгромиха "Монако" с 4:0 в мач, игран в китайския град Шанджън.

Това бе и официален дебют на легендарния страж Джанлуиджи Буфон за ПСЖ, който спечели трофей още с първия си мач извън Италия в кариерата.

В 33-ата минута Ди Мария изпълни по отличен начин пряк свободен удар и даде аванс на "парижани".

Седем по-късно Нкунку получи подаване от Нсоки и удвои с удар от вратарското поле.

В 67-ата минута Тимъти Уеа, син на легендата Джордж Уеа, направи резултата класически. 18-годишният нападател се възползва от отличен пробив на Нсоки отляво и вкара за 3:0. Малко след това Нкунку нацели гредата.

В добавеното време Адриен Рабио напредна в половината на "Монако" и подаде на оставения сам Анхел Ди Мария, който с хубав удар вкара за крайното 4:0.

Очаква се през този сезон суперселекцията на ПСЖ отново да сечели титлата във Франция без особени затруднения. Голямата цел пред парижани е Шампионска лига, където така и не могат да се представят на нужното ниво в последните сезони.