Макар и мач от плейофите за влизане в основната фаза на европейските клубни турнири, двубоят между Ноа и Ружомберок бе белязан от сериозен куриоз.

Арменският тим посрещна словаци в исторически и за двата тима сблъсък, след който един от тях за първи път в историята си ще играе в основната фаза на някой европейски турнир, в случая Лигата на конференциите.

Ноа от Армения е доста по-близо до тази цел, след като спечели първият мач с убедителното 3:0, а двубоят в Ереван ще се запомни с дългото прекъсване заради спирането на тока.

В 68-ата минута на мача, когато резултатът бе все още 1:0 за домакините, на стадион "Абовян" в Ереван настана пълен мрак, след като токът спря. И това не се оказа просто кратък токов удар, а спиране, което не позволи на мача да бъде подновен в следващите 30 минути.

А докато играчите на двата отбора стояха край резервните си скамейки и очакваха подновяването на мача, то феновете решиха да се позабавляват, спретвайки си светлинно шоу по трибуните със своите телефони.

Самото прекъсване пък имаше страхотен ефект за домакините от Ноа, които след него вкараха още два гола и с резултат от 3:0 са абсолютният фаворит преди реванша в Словакия.