Изключително куриозна ситуация беляза градското дерби между Атлетико Мадрид и Хетафе от 20 кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят завърши 1:1, но за попадението на домакините определено дълго ще се говори. Защото беше отбелязано "от пейката".

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ КУРИОЗНАТА СИТУАЦИЯ

В 60 минута нападателят на Атлетико Анхел Кореа прати топката в мрежата, но съдията Антонио Матеу Лаос отмени гола заради засада. Веднага след това Кореа бе заменен и излезе от игра. Междувременно обаче попадението бе разгледано със системата VAR, която не откри нарушение на правилата.

Така в крайна сметка голът бе зачетен, а Кореа, който вече бе на пейката, попадна в прегръдките на съотборниците си. А попадението официално бе записано за статистиката в 62 минута, въпреки че играчът, който го отбеляза, бе заменен в 61-вата.

Иначе изравнителното попадение за Хетафе бе дело на Енес Юнал от дузпа. След точката Атлетико остана на четвърттата позиция, а гостите - на 19-ата.

Денят в Ла Лига ще се запомни с още нещо любопитно - първата победа за аутсайдера Елче. Тимът нямаше успех от началото на кампанията, но счупи каръка с 3:1 срещу борещия се за място в Шампионската лига Виляреал. Въпреки победата обаче, Елче остава на дъното и почти сигурно ще се сбогува с мястото си в елита.