Холандия трябваше да прави късен обрат, за да стигне до трудна победа с 3:1 над Северна Ирландия в квалификационен мач за Евро 2020.

Трите гола за домакините паднаха в последните 10 минути на мача, като в 90-ата резултатът бе 1:1.

Над "лалетата" бе надвиснал северноирландски кошмар, който можеше да постави под сериозна въпросителна класирането им за голям форум, но Мемфис Депай предотврати това.

Именно той бе с основна заслуга за успеха, не само заради двата си гола, но и заради страхотната игра през целия мач.

Двубоят премина изцяло под контрола на Холандия. Играчите в оранжево играеха с голямо настроение и доста атакуващо, но гол не падаше.

Така противно на логиката дойде 75-ата минута, в която Северна Ираландия поведе с първия си точен удар. Вкара го Джош Магенис след ужанса грешка на отбраната и вратаря на домакините.

Снимка: АР/БТА

"Де Кайп" в Ротердам се смълча, а в този миг ситуацията бе такава, че Холандия заемаше третата позиция, с три точки зад Германия, и 6 зад днешния си съперник.

Тогава дойдоха вълшебните 10 минути на Мемфис Депай.

Той вкара изравнителен гол в 80-ата минута, а в 91-ата отклони топката към Люк Де Йонг, който донесе безценните три точки за Холандия.

Крайният резултат оформи Депай с втория си гол в мача.

Така групата се заплете още повече, защото Холандия, Германия и Северна Ирландия имат по 12 точки.