Миши Батшуай запълни колекцията си от истанбулски грандове, преминавайки в Галатасарай това лято. Белгийският национал стори това след сезони в Бешикташ и Фенербахче, а в Турция подобни трансфери обикновено са взривоопасни. В сряда вечер еновете на "Джим бом" обаче вероятно бързо са забравили, че той е играл за градските врагове, след като именно Батшуай направи така, че любимците им да запазят шансовете си за прескачане на тази фаза.

Пълният със звезди състав на треньора Окан Бурук изостана с 0:2 при гостуването си на швейцарския Йънг Бойс (Берн), ала възкръсна през второто полувреме именно благодарение на два гола на Миши.

Жоел Монтейро вкара два гола за домакините през първото полувреме - един скоростен още в 4-ата минута и още един, но далеч по-късен, в четвъртата на добавеното време, за да даде отличен аванс на швейцарците. След почивката обаче Батшуай отвърна с двоен залп в рамките на пет минути за "Лъвът", каквото е прозвището на Галатасарай. Той бе точен първо в 67-ата, буквално с първото си докосване след влизането си на терена, а пет минути по-късно изравни резултата до 2:2.

Абдулкерим Бардакджъ остави турците с 10 души в 84-ата минута, а след консултация с ВАР се стигна до дузпа, реализирана от Филип Угринич за 3:2 в полза на Йънг Бойс малко след това. Въпреки всичко надеждата остава жива, защото реваншът в Истанбул със сигурност ще бъде интригуващ.

Датският Мидтиланд също се върна след изоставане в резултата, за да остави развръзката в плейофната си двойка за реванша. Бившият отбор на Божидар Краев завърши 1:1, след като влезе като фаворит в срещата със Слован (Братислава). Панамският десен бек на словаците Сесар Блекман шокира домакините с гол след час игра, но резервата Едуард Чилуфия върна датчаните в играта, изравнявайки само четири минути след появата си на терена.

Австрийският Залцбург направи голяма крачка към класиране напред, след като спечели с 2:0 срещу Динамо (Киев). Украинците приеха съперника си в полския град Люблин и отново играха открит футбол, но не успяха да се поздравят с гол.

Малиецът Нене Доргелес вкара за един от отборите на "Ред Бул" в 29-ата минута, а Мауриц Кяргор довърши Динамо с гол от дузпа в началото на второто полувреме. Шест минути преди края домакините нацелиха греда, но това бе най-близкото им положение до гол.

Спарта (Прага) пък удари Малмьо с 2:0 като гост и потегли към Чехия с добра преднина преди ответния мач. Автогол на Йенс Ларсен през първото полувреме и втори кинжал - на Матей Ринеш минута преди края на редовните 90 минути зарадваха чехите в Швеция.