Шампионът на Висшата лига от сезон 2015/16 година Лестър отпадна от елитната дивизя на английския футбол.

В последния 38-и кръг на шампионата "лисиците" победиха при домакинството си на Уест Хям с 2:1, но и това не се оказа достатъчно за оцеляването, тъй като основният конкурент за спасителното 17-о място Евъртън също победи.

"Карамелите" постигнаха задължителна задача да спечелят срещу Борнемут на своя "Гудисън Парк" след скъпоценен гол на Абдулай Дукуре в 57-ата минута, което освен всичко бе и много красиво.

Евертън събра 36 точки и с две повече от Лестър прати "лисиците" в Чемпиъншип, където ще играе и Саутхемптън.

Натам се запъти и отборът на Лийдс, който също имаше математически шанс за спасение преди кръга. Отборът на Сам Алърдайс обаче допусна катастрофална загуба с 1:4 при домакинството си на Тотнъм.

Триумфът за "шпорите" обаче бе пиров, тъй като тимът остава осми в класирането и ще пропусне европейските клубни турнири за първи път от сезон 2009/10 година.

Астън Вила победи Брайтън с 2:1 и по този начин си спечели седмото място, което дава право за участие в Лигата на конференциите. "Чайките" и петия Ливърпул пък ще играят в Лига Европа.

Днес мърсисайдци затвориха сезона със зрелище - равенство 4:4 при гостуването на Саутхемптън.

Шампионът Манчестър Сити пък загуби последния си мач за кампания, като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Брайтън.

Вицешампионът Арсенал бе на другия полюс - победа с гръмкото 5:0 над Уулвърхемптън.

Междувременно Манчестър Юнайтед си гарантира третото място след победа 2:1 при домакинството си на Фулъм, а четвъртият нюкасъл затвори кампанията с 1:1 срещу Челси на "Стамфорд Бридж".