Роберт Левандовски вкара в пети пореден шампионатен мач.

Звездата на Барселона се разписа на два пъти при рутинната победа с 3:0 срещу Елче на "Камп Ноу" и вече има общо 8 от началото на сезона.

С успеха каталунците се качиха поне временно на върха в Ла Лига, изпреварвайки с една точка Реал Мадрид. Шампионите имат неделно градско дерби с Атлетико.

ВИЖТЕ ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ НА БАРСЕЛОНА>>>

Иначе срещу Елче интрига нямаше, още повече, че гостите останаха с човек по-малко след 14 минути игра заради червен картон за задържане на Лева.

След това голаджията и колегите му бяха пълни господари на терена, а с изключително красив гол се отчете Мемфис Депай. Той пое топката в наказателното поле и с хубав финт се обърна на 180 градуса, пращайки топката в мрежата.

Getty Images

Така Барса взе лесни 3 точки в мач, в който статистиката на ударите към двете врати бе красноречива - 25:1

В ранния мач за деня в Испания пък Майорка успя да измъкне победа с 1:0 срещу Алмерия. Вторият успех на тима през сезона дойде след попадение на Пабло Мафео в 25-ата минута.