Левски победи Берое с 2:1 в Стара Загора в среща от втория плейофен кръг на Първа лига.

"Сините" триумфираха, въпреки че почти целият мач се игра пред тяхната врата и беройци отправиха много повече удари. Единствените два точни удара на столичани се превърнаха в гол и така те се настаниха на второто място в класирането.

Двете попадения за отбора на Георги Тодоров вкара нидерландецът Найджъл Робърта, а Мартин Камбуров в пореден мач не пропусна да вкара на любимия си съперник. Реализира в пети от последните шест мача срещу тима от Герена. Този път обаче не бе достатъчно за нещо повече от минимална загуба.

Домакините отправиха 22 удара в срещата, докато гостите се отчетоха едва с 4.

Левски прекъсна серия от пет поредни мача без победа срещу този съперник и вкара за пети пореден път на стадиона под Аязмото. Преди срещата изпълнителният директор Павел Колев даде почетен плакет на Милан Миятович и Хали Тиам, които напуснат клуба.

Берое започна двубоя със домакински натиск и още в началото Крум Стоянов отправи силен удар от малък ъгъл, който не намери целта. Последваха и два удара на Камбуров извън целта.

В 22-ата минута Левски откри резултата с първия си удар в мача. Това се случи след грешка на Теди Мезак, който подари топката на Стайн Спиерингс. Нидерландецът намери Найджъл Робърта и последният със силен шут не остави шанс на Перниш.

Секунди по-късно Холмар Ейолфсон можеше да покачи резултата, но ударът му с глава след центриране от фаул мина покрай вратата.

В 29-ата минута Ибрахима Конте бе близо до това да изравни резултата. Силният му шут мина съвсем близо до горната греда.

Берое заигра по-концентрирано в следващите минути и изравни в 35-ата минута, като голмайсторът бе закономерен - Мартин Камбуров. Той засече центриране на Ибрахима Конте, който действа много добре по левия фланг.

Още в следващата минута можеше да се стигне до пълен обрат, но Миятович спаси удар с глава на Мезак от малък ъгъл. До края на полувремето Левски едвам минаваше централната линия, а старозагорци отново пропуснаха след удар с глава на Ахмед Туба.

Берое бе по-активният отбор и през второто полувреме, като първият шанс за гол дойде в 56-ата минута. Диагонален шут на Крум Стоянов по земя мина покрай далечната греда за Миятович.

В 65-ата минута черногорският страж трябваше да прави трудно спасяване след много далечен и коварен удар на Иван Минчев. Секунди по-късно Минчев получи нова възможност след груба грешка на вратаря, който предостави топката на съперника. Отново обаче втори гол за Берое нямаше.

Противно на всякаква логика, Левски отново победе в резултата в 72-ата минута. Нидерландецът се откъсна зад защитата след извеждащ пас на Деян Лозев, изпревари Туба и прати топката зад Перниш - 2:1. Това бе вторият точен изстрел за "сините" в мача.

До края на срещата Берое натисна и отправи още няколко неточни удара, като най-опасният бе на Камбуров, преди да отчете разочароващото поражение.