Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 като гост в последния четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Англия.

Така "гражданите" оформиха звезден квартет на полуфиналите, където са още Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси. Жребият отреди Сити да играе с

"артилеристите" на "Уембли", а "червените дяволи" ще срещнат Челси. Отборът на Микел Артета е най-удобният съперник в момента заради слабата си форма.

Сити откри резултата в 37-ата минута след точно изпълнена дузпа на Кевин Де Бройне, която бе отсъдена за нарушение на Фернандес срещу Жезус.

Вторият гол за отбора на Пеп Гуардиола реализира Рахийм Стърлинг в 68-ата минута с хубав удар по земя.

Така Сити продължава защитата на трофея си от миналата година и още има реален шанс за требъл, след като спечели Купата на Лигата и продължава в Шампионска лига.