Лудогорец победи Левски с 2:0 на препълния стадион "Георги Аспарухов" в дербито на 25-ия кръг на Първа лига.

Разградчани изиграха най-силния си мач от началото на пролетния дял на шампионата и можеше да спечелят много по-убедително, но играчите в нападение направиха не малко пропуски.

"Сините" на теория трябваше да са окрилени от смяната на собствеността и голямата подкрепа, но бяха надиграни от съперника независимо от амбицията и агресията, която показаха във всичките 90 минути.

Истината е, че класата на седемкратният шампион си пролича, най-вече във второто полувреме, когато бяха най-големите притеснения за Николай Михайлов. Точни за победителите бяха Марселиньо и Джоди Лукоки.

Това беше успешният старт на Стойчо Стоев като наставник на разградчани. Победи в треньорския дуел бившия бос в Разград Георги Дерменджиев. Така Лудогорец вече води с осем точки на днешния си съперник и с пет на ЦСКА.

Срещата започна с много силна игра на разградчани. В шестата минута Серкан Юсеин от дистанция отправи първия удар в мача. Николай Михайлов се затрудни първоначално, но улови топката.

Малко след това стражът направи страхотно спасяване, след като Вандерсон се озова очи в очи с него. Лудогорец натискаше.

Снимка: Lap.bg

В десетата минута Клаудиу Кешеру удари греда след удар с глава. Перфектното центиране бе на Сисиньо.

Първият страхотен шанс за Левски дойде в 19-та минута когато Паулиньо почти асистира на Костов, но намеса на Сисиньо предотврати откриването на резултата.

В 21-та минута Лудогорец поведе. Греша на Мартин Райнов доведе до атака на разградчани и с техничен прехвърлящ удар Марселиньо прехвърли Михайлов - 1:0.

В ответната атака Станислав Костов бе изведен прекрасно от Хали Тиам, но видя как Пламен Илиев спасява силния му удар. Много добра намеса!

10 минути преди края на първото полувреме Давиде Мариани проби отляво и центрира остро за Паулиньо, който се размина на сантиметри от топката. Лудогорец отвърна с шут на Кешеру, който мина много близо до гредата.

До края на полувремето Левски владееше инициативата, но натискът не проби отбраната на Лудогорец, която се представяше убедително.

В 52-та минута Вандерсон от много добра позиция пробва диагонален удар, който мина встрани. Лудогорец продължи да играе много силно и 20 минути преди края Марселиньо с изстрел по земя изпусна да направи 2:0.

В 84-та минута Якуб Швиерчок подходи много егоистично, когато можеше да подаде на двама съотборници в чиста позиция. Ударът на поляка също мина встрани.

В продължението на срещата логичното се случи и Джоди Лукоки вкара втория гол във вратата на Михайлов, за да оформи крайния резултат. Левски вече в девет поредни мача няма победа над разградчани.