Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в дербито на 21-ия кръг от българския футболен шампионат.

Мачът, който се очакваше с голям интерес, не предложи кой знае колко голови положения пред двете врати, макар че и двата тима имаха не лоши възможности да измъкнат трите точки на "Георги Аспарухов". Преобладаваха сблъсъците, жълтите картони и нервите, като тимовете предпочитаха да не загубят, отколкото да търсят победа.

Феновете на "сините" подкрепиха отново бурно своите любимци и треньора Станимир Стоилов, но това не беше достатъчно да бъде избегнат 11-и пореден мач без победа в първенството, което е абсолютен антирекорд в историята на отбора.

Позитивното за привържениците е, че тимът даде здрава битка на шампиона, но и направи услуга на вечния враг ЦСКА. "Червените" остават първи в класирането с 53 точки, вече на три пред разградчани. Левски е седми с 32 точки, на три от топ 6.

Снимка: БТА

"Сините" продължават да нямат победа над Лудогорец в първенството от 2016 година, докато разградчани за първи път от 2017-а не успяха да вкарат попадение на Герена в тези двубои.

Левскарите започнаха мача вдъхновено и създадоха ранно напрежение пред вратата на противника. Франко Русо върна много рисковано към Серджио Падт, но Рикардиньо не успя да притисне достатъчно бързо вратаря. Малко след това в другия край на игрището имаше подобна ситуация, като Пламен Андреев не успя да овладее пас от Цунами и допусна лековато корнер.

Лудогорец направи няколко изпълнения от ъгловото флагче, като при едно от тях Пламен Андреев направи спасяване, а при друго Оливие Вердон стреля над вратата.

В 19-ата минута Левски опита да изненада съперника от дистанция, като удар на Адриан Краев също прелетя над напречната греда. В 37-ата "сините" направиха бразилска комбинация в наказателното поле, като комбинираха Уелтън, Роналдо и Рикардиньо, но удар така и не се стигна.

Снимка: БТА

Най-добрият шанс за Лудогорец за първото полувреме дойде в 42-ата минута, когато Кирил Десподов бе изведен от Игор Тиаго и от малък ъгъл пробва да преодолее Пламен Андреев, но топката мина до дясната греда. Малко след това двамата отново комбинираха, но този път пасът бе от българина. Тиаго спря топката с първото си докосване, а с второто стреля над вратата от изгодна позиция.

В 51-ата минута блокиране на удар на Ивелин Попов спаси Лудогорец. Малко след това нападателят отново опита късмета си, но последва спасяване.

След това мачът сериозно се накъса заради множество нарушения, а Георги Кабаков започна да раздава жълти картони. За по-малко от 20 минути четирима от гостите получиха официално предупреждение.

Снимка: AP/БТА

Едва в 6-минутното продължение дойдоха малко по-опасни ситуации, като най-изгодната се откри пред Марин Петков, стрелял покрай вратата.

ЛЕВСКИ:1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо Сантос, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Гонсало Гордон-Пипа, 3. Антон Недялков (к), 6. Якуб Пьотровски , 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев;