"Левски" спечели и втория си мач срещу Рига от зимната си подготовка. В Дубай "сините" надвиха съперника с 2:0, след като преди 3 дни ликуваха с 3:2.

В герой за тима на Станимир Стоилов се превърна Рикардиньо, който вкара и двете попадения, които бяха доста идентични. А любопитното е, че бразилецът се разписа на два пъти и в първия мач между тези отбори.

Първо в 38 минута той направи добавка на празна врата след удар на Илиян Стефанов, а в началото на второто полувреме вратарят на латвийския тим изпусна топката след центриране на Филип Кръстев и Рикардиньо я вкара в мрежата.

Интересното е, че част от второто полувреме се игра при силен дъжд - нещо, което е крайно нетипично за климата в Дубай, а атмосферните условия изненадаха доста сериозно домакините.

Следващата контрола на Левски е в събота срещу Джохор (Малайзия).