"Левски" показа характер и измъкна с 2:1 гостуване на "Дунав" в Русе, в четвъртия кръг на Първа професионална лига.

Победата качи "сините" на върха с 10 точки, като те ще останат там поне до утре вечер, когато с успех срещу "Славия", може да ги изпревари ЦСКА.

Вероятно най-важното от мача за гостите е начинът, по който реагираха на попадението, допуснато в 52-рата минута, с което "Дунав" поведе.

Ситуацията в тази минута бе спорна, като Аймен Белаид свали на земята нападател на домакините, но нарушението изглеждаше извън наказателното поле.

Левскарите спориха, но напразно. А и повторенията не бяха категорични.

Съдията Станислав Ставров отсъди дузпа и Божидар Васев вкара - 1:0.

Това бе първи гол, допуснат от "Левски" навън през сезона, както и първи под ръководството на Славиша Стоянович, новия треньор на отбора.

Шест минути отне на "сините" да отвърнат на удара. Жерсон Кабрал заби изравнителен гол с чудесен удар с левия крак, както го направи и преди седмица при 2:0 над "Ботев" (Вр), отново като гост.

Нататък нямаше съмнение кой от двата отбора е по-близо до трите точки, като се активизира най-голямата звезда в синьо. Габриел Обертан стреля мощно в напречната греда, а след отскочилата топка, центрирането бе засечено с глава от Холмар Ейолсфон.

Исландецът изведе напред "Левски" в резултата в 78-ата минута и сякаш прати в нокдаун домакините.

В края "Дунав" опита да натисне, но видимо нямаше и големи запаси от физически сили. Това, между другото, важи и за левскарите, които не изглеждаха свежи в последните минути.

В 87-ата домакините вкараха топката в мрежата, но правилно бе маркирана засада.

Така Стоянович прави желания от него старт като треньор на "Левски" с две поредни победи. Следва домакинство на "Септември".

"Дунав" е само с три точки на 12-о място, а в следващия кръг го чака гостуване на "Славия".