"Берое" е в екстаз след изключително дерби на Тракия, в което обърна "Ботев" в последните луди 12 минути.

Всъщност, всички три гола в двубоя за 2:1 в полза на старозагорския отбор, паднаха след 78-ата минута.

Домакините доминираха и до почивката трябваше да водят, но изпуснаха златни шансове. През второто полувреме отново опасностите бяха пред вратата на "Ботев", а мачът заплашително се заклати към 0:0.

12 минути преди края обаче Тодор Неделев изригна, разтвори отбраната с пас по десния фланг, Филип Филипов сложи топката на вратата на Стивън Петков и "канарчетата" поведоха - атака по учебник за 0:1.

"Берое" се вдигна, усещайки, че ще загуби мач, в който не отстъпва по нищо.

Борислав Цонев центрира идеално за Рубен Бригидо и в 83-ата минута той изравни пак с глава. Грешката бе на двамата централни бранители на гостите, а те щяха да повторят упражнението и малко по-късно.

В 86-ата минута Кристиан Димитров фаулира ненужно Цонев близо до ъгъла на наказателното поле, а центрирането от прекия свободен удар се спусна опасно в мелето от играчи.

Там другият централен бранител - Костадин Ничев, с ръка прати топката в собствената си врата по куриозен начин. Обрат в рамките на 8 минути, а после "Берое" не допусна повече опасности и издържа.

Дербито не разочарова, както обикновено - със седем жълти картона, три гола, късна драма и луд обрат, това бе вероятно най-интересният мач за сезона у нас в първите 4 кръга.

"Берое" на треньора Александър Томаш продължава непобеден, вече има 8 т. и преди мачовете на ЦСКА и "Левски" този кръг, пред "зелените" от Стара Загора са само "червените" от София.