Левски победи като домакин Славия с 2:0 в мач от 26-ия кръг на редовния сезон в efbet лига.

Успехът дойде след гол на Рикардиньо в 38-ата минута, както и попадение на Марин Петков в последните секунди на добавеното време, след контраатака.

"Сините" се зарадваха срещу един от най-неудобните си съперници, но след почивката доста страдаха и потрепериха за трите точки.

Най-старият столичен сблъсък никак не е приятен в последните години за левскарите. Славия спечели четири от предходните си пет визити на "Герена". А треньорът на "белите" Златомир Загорчич започна мача с четири поредни успеха на този стадион.

Основателно, Левски имаше притеснения срещу съперник, който по традиция се представя отлично в дома му.

Но началото бе за "сините", които натискаха преди почивката, макар и без да стигат до чисти положения. Ударите обаче следваха - основно от дистанция, а един от тях попадна в мрежата.

Рикардиньо се обърна бързо около дъгата на наказателното поле, стреля остро и не остави шанс на вратаря Светослав Вуцов.

Трибуните забушуваха, а Левски тръгна да решава мача още до почивката. И бе близо да го стори. Реферът Радослав Гидженов отсъди дузпа за "сините", но след преглеждане на ситуацията на ВАР се оказа, че Рикардиньо е в засада в хода на атаката и влияе на играта. И решението бе променено.

И ако Славия си отдъхна в края на първото полувреме, че се оттегли само с гол пасив, след паузата картината коренно се промени.

Гостите диктуваха напълно събитията на терена и създадоха четири отлични ситуации за изравняване.

По чудо топката не попадна във вратата при удари на Мартин Сораков и Велко Йеленкович, добри положения се откриха и пред Емил Стоев, и Владимир Николов. Най-добрата ситуация бе за защитника Йеленкович в 86-ата минута, но той не успя да уцели вратата от няколко метра. Вратарят на домакините Пламен Андреев спаси два пъти отблизо удари и също допринесе за трите точки.

А в последните секунди Марин Петков реализира след контраатака, когато славистите се бяха хвърлили в атаки и допуснаха трима левскари да останат непокрити пред вратата им.

16 минути преди края като резерва влезе Билал Бари, посрещнат с мощен рев от "Герена". Нападателят не бе играл в официален мач от 570 дни след тежка травма.

Левски затвърди отличен пролетен старт с пет победи и едно реми, като не е допуснал гол вече в над 500 минути. Това отрежда на "сините" четвърто място с 51 точки, на три зад третия ЦСКА. И на шест от лидера Лудогорец, който обаче има два мача по-малко.