Левски представи пред феновете отбора си за сезон 2024/25 година на стадион "Георги Аспарухов" и изигра контрола с израелския Макаби (Нетаня).

Срещата завърши при резултат 2:2, след като "сините" на Станислав Генчев спяха да заличат два гола пасив през второто полувреме. Точни за българския тим бяха Мартин Петков и Цунами.

Преди първия съдийски сигнал пък футболистите на Левски разпънаха транспарант в подкрепа на младия футболист на ЦСКА Илиан Антонов, който тази седмица разкри, че се бори с онкологично заболяване.

Гостите от Макаби първи стигнаха до попадение. Това стана в 39-ата минута, когато след бърза контраатака Игор Златанович бе намерен непокрит в наказателно поле и с удар от десетина метра не остави шансове на Маркович.

Отново Златанович удвои аванса на израелския тим в началото на второто полувреме. В 53-тата минута сърбинът се измъкна зад гърба на "синята" отбрана и с техничен удар покачи на 2:0.

Снимка: БТА

Левски намали в 61-вата минута чрез Марин Петков. Атака по левия фланг завърши с центриране по земя към национала, който с левия крак вкара за 1:2.

Само 60 секунди по-късно капитанът на Левски Вандерсон Цунами скочи най-високо при едно центриране от корнер и с глава фиксира крайното 2:2.

В оставащия около половин час до края домакините бяха по-добрият отбор, но гредата спаси Макаби Нетаня след удар с глава на резервата Мустафа Сангаре.

Левски започва новия сезон в Първа лига идната събота с гостуване на Локомотив София.