Луис Суарес спаси родината за пореден път в последния мач с екипа на Уругвай, за да донесе бронз на Копа Америка.

Редовното време срещу Канада завърши 2:2, а при дузпите уругвайците вкараха 4 от 4, докато съперниците им изпуснаха два удара.

Родриго Бентанкур откри за фаворита още в 8-ата минута, но Ибрахима Коне изравни в 22-рата с акробатичен удар. Мачът бе изключително открит и с много положения, а десет минути преди края канадците поведоха с гол на Джонатан Дейвид.

И изглеждаше, че ще запишат паметно трето място в дебютното си участие на Копа Америка, докато в третата минута на добавеното време не се намеси резервата Суарес.

37-годишният Ел Пистолеро бе влязъл на мястото на Дарвин Нунес още на почивката.

Ветеранът вкара и изравни, за да прати срещата на дузпи.

Това е гол №69 за Суарес с екипа на Уругвай, в мач №143.

Рекордьор по попадения в историята за родината му, той дебютира преди 17 години срещу Колумбия. Игра не шест турнира Копа Америка (вкара осем попадения в 4 от тях), както и на четири Мондиала. Има и титла от 2011-а на континента, а сега добавя и бронза.

Още преди тазгодишната надпревара се знаеше, че Луис вероятно се отказва. Не го е казал още официално, но... следващото голямо първенство за Уругвай е след две години, когато той ще е на 39.

Финалът е в понеделник сутринта от 03:00 часа - Аржентина срещу Колумбия (MAX Sport 3 HD).