Левски победи Царско село на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" с 2:0 и постигна седмата си поредна домакинска победа в първенството.

Така "сините" постигнаха най-добрата си серия от 2012-а насам, когато записаха 10 последователни успеха на своя стадион в елита.

Днешният успех връща тима на втората позиция на седем точки зад лидера Лудогорец, като дойде с две попадения през първото полувреме съответно на Найджъл Робърта и Станислав Иванов.

"Сините" на Петър Хубчев не изиграха най-силния си мач през сезона пред малобройна публика, но бяха достатъчно ефективни и заслужиха успеха. Царско село показа зъби през втората част, но не успя да обърне развоя на срещата.

Тя започна на бавно темпо и преобладаваха нарушенията, най-вече в половината на Царско село.

Първият изстрел към двете врати дойде чак в 20-та минута от Найджъл Робърта, но бе твърде лек.

Именно холандецът откри резултата седем минути по-късно. Паулиньо намери Станислав Иванов, който стреля. Топката след спасяване продължи към вратата и Робърта се пребори с Мартин Кавдански и я добута в мрежата - 1:0.

Снимка: Bulphoto

Левски продължи да е по-активен и стигна до втори гол в 39-та минута. Хали Тиам изведе Дени Алар зад защитата и нападателят намери колегата си Станислав Иванов, който преодоля Джони Пласид, реализирайки за 2:0.

И началото на второто полувреме не предложи кой знае колко блестящ футбол, като разликата бе, че нарушенията ставаха все по-груби.

За Левски удар опасен удар отдалеч опита Хали Тиам, а на другата врата Милан Миятович направи спасяване след шут на Уесли Ната. След това Янис Каргас бе близо да си отбележи автогол, но Миятович отново внимаваше.

В 84-та минута Паулиньо направи голям пропуск от д обра позиция, след като стреля в тялото на вратаря. При добавката Тиам прати топката много високо.

Левски вече има 38 точки и е на втората позиция, а Царско село остава с 15 пункта на 12-ото място.