52 секунди игра през сезона бяха нужни на Мохамед Салах, за да вкара на английския шампион "Манчестър Сити".

"Ливърпул" победи с 2:1 в турнира International Champions Cup след късна дузпа в продължението на срещата, а резултатът за пореден път доказа, че мърсисайдци се чувстват много комфортно в мачовете с този съперник.

Салах влезе на терена в Ръдърфорд, Ню Джърси в 61-а минута и веднага се възползва от центриране на младия португалец Рафаел Камачо, за да вкара с глава. Малко след това египтянинът удари и греда.

Шест минути по-рано "Сити" откри с хубав индивидуален гол на Лерой Сане, а в последните секунди Садио Мане донесе победата на мърсисайдци с точна дузпа.

Пеп Гуардиола заложи почти изцяло на млади играчи в титулярния състав и загубата бе логичн. Единствениите по-опитни имена бяха вратаря Клаудио Браво и новото попълнение Рияд Марез.