Ливърпул успя да пречупи Нотингам в драматичен мач на "Анфийлд", който в крайна сметка бе спечелен от домакините. Мърсисайдци ликуваха с 3:2 и запазват шансовете си да се борят за място в евротурнирите.

Двубоят бе изключително любопитен, като всичките 5 гола паднаха само в рамките на 20 минути през втората част.

Ливърпул на два пъти повежда след центрирания от статични положения, а Нотингам веднага отговаряше с голове след разбъркания от изпълнения на тъч.

Всичко започна две минути след почивката, когато Диого Жота откри в 47-ата, но бившият играч на "червените" - Нико Уилямс, изравни в 51-ата минута. Отново Жота изведе домакините напред в 55-ата, но Морган Гибс-Уайт отново изравни равенството в 68-ата минута. Мохамед Салах обаче се разписа в 70-ата минута, за да оформи крайния резултат и да подпечата важните 3 точки.

С успеха Ливърпул се изкачи до 7-ото място в класирането с актив от 50 точки. "Червените" са на 3 точки зад Тотнъм и на шест зад четвъртия Нюкасъл, който е с мач по-малко. Утре тези два тима излизат в директен сблъсък на "Сейнт Джеймсис Парк".

Нотингам пък е предпоследен с 27, като единствено Саутхемптън има по-малко - 24 пункта.