Ливърпул изигра един от най-силните си мачове през сезона, зада победи при гостуването си на Лийдс на "Елън Роунд" с 6:1 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

"Червените" на Юрген Клоп изглеждаха разгневени от серията си без победа в шампионата и доближиха своя съперник към зоната на изпадащите с перфектно представяне.

Преди този мач Ливърпул беше в серия от четири неубедителни резултата в шампионата, включващи загуби от Борнемут и Манчестър Сити, както и равенства с Челси и Арсенал. С днешния успех "червените" останаха на осмата позиция в таблицата с 47 точки, на две зад седмия Брайтън. Те взеха реванш за загубата си от Лийдс в първия полусезон.

За Лийдс разгромът е трети в последните четири кръга след тези от Арсенал с 1:4 и Кристъл Палас с 1:5. Тимът на Хави Грасия е 16-и с 29 точки, на две от зоната на изпадащите.

Резултатът на "Елън Роуд" беше открит от Коуди Гакпо в 35-ата минута с удар на празна врата след асистенция на Трент Александър-Арнолд.

Само четири минути по-късно и Мохамед Салах се разписа. Той получи от Диого Жота и стреля точно в близкия ъгъл на Йоан Мелие.

В началото на втората част Ибрахима Конате направи груба грешка и подари топката на Лийдс, от което се възползва Луис Синистера и той отбеляза за 1:2.

Радостта на Лийдс бе само за пет минути, тъй като Жота вкара за 3:1 след извеждащо подаване на Къртис Джоунс.

В 64-ата минута Салах вкара за втори път, като получи този път от Гакпо. Защитата на Лийдс играеше потресаващо в тези минути.

Петият гол за гостите падна в 73-ата минута и негов автор отново бе Жота. Португалецът получи центриране от Джордан Хендерсън и отбеляза с удар от границата на наказателното поле.

Крайното 6:1 оформи уругваецът Дарвин Нунес в последните минути след втора асистенция на Александър-Арнолд.