Ливърпул взе втори пореден италиански скалп в Шампионска лига и след победата над Милан в първия кръг на надпреварата, сега мърсисайдци надвиха и Болоня с 2:0.

Мач, който Ливърпул съвсем очаквано спечели, но пък това изобщо не се случи толкова лесно, колкото феновете на английския тим очакваха.

Предвид огромните трудности на Болоня от началото на сезона в Серия "А", липсата на европейски опит, а и все пак доста по-високата класа на Ливърпул, очакванията бяха нещата на "Анфийлд" да се случат доста по-лесно.

И началото на мача бе перфектно, защото още в 11-ата минута Мохамед Салах центрира, а Алексис Макалистър от близка дистанция успя да изведе Ливърпул напред и да даде перфектния старт на своя тим.

Вместо след гола да видим натиск в червено и още попадения в италианската врата, то се оказа истинско чудо, че до почивката Болоня не изравни.

Първо удар на Далинга се спря в негов съотборник, а след това Ндой и Урбански се отчетоха със сериозни пропуски, които лишиха Болоня от наглед заслужено изравняване.

През втората част обаче Ливърпул взе нещата в ръце и потърси второ попадение. То дойде в 75-ата минута, когато с хубав удар Мохамед Салах удвои и на практика реши всичко в този интересен дуел.

Така Ливърпул взе втори италиански скалп в Шампионска лига, а дебютантът Болоня все още търси дебютния си гол.