Изключително симпатичният тим на Жирона, който направи истински фурор през миналия сезон в Ла Лига и си заслужи място в Шампионска лига, продължава да е жертва на тотална липса на шанс в турнира на богатите.

Каталунците записаха второ поредно поражение в турнира, като този път отстъпиха с 2:3 от Фейенорд у дома.

Кошмарът за Жирона е, че за два мача играчите на тима си отбелязаха три автогола, а това сякаш незаслужено ги оставя с 0 точки в класирането.

Пред две седмици Жирона бе на секунди от истински подвиг в Париж, където успя да удържи нулево реми с ПСЖ до последните секунди, когато обаче вратарят Гасанига си вкара нелеп автогол.

Днес нещата не бяха много по-приятни, защото макар и в ролята си на фаворит срещу Фейенорд, Жирона загуби мача с два автогола на свои играчи.

А двата автогола бяха само част от страхотния сблъсък под каталунския дъжд, в който видяхме общо пет попадения, много пропуски, както и две изпуснати дузпи.

Снимка: Getty images

Двубоят започна чудесно за каталунците, които откриха в 19-ата минута чрез Давид Лопес, но вместо това да подейства положително на домакините, в играта им настъпи тотален срив.

Само пет минути по-късно Янхел Ерера си отбеляза нелеп автогол, след като с гърди отклони топката в собствената си врата, а малко по-късно обратът бе факт след гол на Миламбо - 2:1 за Фейенорд.

А нещата можеше да станат още по-кошмарни, защото след грешка при изнасянето на топката, Фейенорд получи право на изпълни дузпа, която обаче японецът Аясе Уеда пропусна.

През втората част Жирона отново игра доста силно и създаде доста положения, но пропусна отличен шанс да изравни в 67-ата минута, когато северномакедонецът Боян Миловски пропусна дузпа и за испанския тим.

Все пак логичното се случи шест минути по-късно, когато юношата на Аякс Дони ван де Бек наказа вечния враг на родния си клуб и успя да изравни за 2:2.

И когато Жирона сякаш бе в позиция да търси обрат и победа, домакините отново бяха покосени от автогол. Този път грешникът бе Ладислав Крейчи, който по нелеп начин отклони топката в собствената си врата и даде аванс на Фейенорд.

До края въпреки няколкото шанса и съвсем основателните претенции за дузпа в последните секунди, Жирона така не стигна до гол, като за втори пореден мач в Шампионска лига загуби заради голове на собствените си играчи.

В другия ранен мач от вечерта Аталанта победи Шахтьор (Донецк) с 3:0.