Тимът на Ливърпул продължи победния си поход от началото на сезона.

Мърсисайдци победиха Саутхемптън с 3:0 в мач от 6-ия кръг на Висшата лига.

Това бе техен шести успех от началото на шампионата, а като прибавим и този над ПСЖ в Шампионска лига с 3:2, то победите стават 7.

Това логично отрежда първото място в подреждането на Ливърпул, който с играта и резултатите си дава сериозна заявка за така жадуваната титла.

Мърсисайдци контролираха изцяло мача срещу "светците", като заслужено стигнаха до успеха, докато съперникът им стигна до точен шут едва в самия край.

Ливърпул се нуждаеше едва от 10 минути, за да откри на "Ангийлд". Швейцарскиян национал Джердан Шакири центрира прострелно, а топката се отби в крака на Уесли Хут, който си отбеляза автогол.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Натискът на домакините продължи. Мохамед Салах направи пропуск от чиста позиция, а в 20-ата минута Жоел Матип успя да удвои.

Централният бранител се извиси след изпълнение на корнер и прати топката във вратата с глава.

Интригата в мача приключи в последните секунди на първата част. Шакири изпълни чудесен пряк свободен удар, топката срещна гредата, но мохамед Салах бе на точното място, за да направи преднината на домакините класическа.

Ливърпул контролираше събитията и през втората част и заслужено се поздрави с успеха.

Убедителна победа записа и шампионът Манчестър Сити.

"Гражданите" спечеиха гостуването си на Кардиф с 5:0.

Доминацията на шампионите в Уелс бе тотална, като победата можеше и да е по-категорична.